logo"Попаснянське аграрне
 професійно-технічне училище" 
logo2

Умови навчання
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Новини

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 01.05.2024, 05:40

Навчальний процес організовується у відповідності до розкладу занять, який змінюється відповідно до навчальних планів для підготовки кваліфікованих  робітників декілька разів.

Всі навчальні групи мають 35- годинний навчальний тиждень; 5 днів по 7 уроків. Тривалість уроків та перерв відповідає сучасним санітарно - гігієнічним вимогам.

Початок і кінець занять: 8.00- 15.40 зумовлені регіональними умовами та транспортним зв’язком.

Проведення занять з теоретичного навчання здійснюється у відповідних навчальних кабінетах. Викладання всіх навчальних предметів здійснюється українською мовою.

Виробниче навчання учнів здійснюється згідно з навчальними програмами у виробничих майстернях, лабораторіях, на навчальних полігонах майстрами виробничого навчання, які ведуть журнали виробничого навчання.

Виконуються переліки навчально-виробничих робіт з професій, проводяться пробні роботи з професій.

Система контролю за якістю знань, умінь та навичок учнів, передбачає тематичні та поурочні атестації учнів, атестації учнів за півріччя та навчальний рік.

З метою забезпечення гласності наслідків атестації проводяться загально училищні лінійки, засідання ради профілактики з питань успішності, випускається «Екран успішності».

Викладачем української мови Безкровною Т.І. розроблено уроки рідної мови на основі використання професійної лексики.

Задачі професійного змісту використовують в своїй роботі викладачі природничо-математичного циклу.

Найважливіші питання технології і змісту навчально-виробничого процесу на засіданні педагогічної ради училища, узагальнюється в наказах директора.

Для організації і проведення виховної роботи в училищі створена достатня матеріальна база, яка включає:

·        актовий зал в гуртожитку на 120 місць;

·        танцювальний зал;

·        футбольне поле;

·        баскетбольний та волейбольний майданчики, спортивне містечко з нестандартним обладнанням, спортивний зал.

Училище забезпечене навчальними планами і програмами де в обов’язковому порядку передбачена програма виробничої практики учнів.

Виробничу практику учні проходять в агрофірмах та фермерських господарствах Ново московського та Павлоградського районів.

На кінець навчального року забезпечується виконання навчальних планів і програм з усіх навчальних предметів і виробничого навчання з кожної з інтегрованих професій.

В училищі забезпечена професійна спрямованість вивчення загальноосвітніх предметів.

Для учнів проводяться лекції, вечори – зустрічі, вечори питань і відповідей, спортивні змагання, вечори відпочинку. На базі кабінетів та лабораторій проводяться предметні тижні.

В училищі працює рада профілактики, яка розглядає питання навчальної дисципліни учнів, поведінки, проводить роботу з невстигаючими учнями, розглядає питання їх соціального захисту.

Спланована і ведеться робота з батьками учнів. Проводяться такі форми роботи з батьками: батьківські збори, листування з батьками та керівниками організацій де працюють батьки, відвідування батьків вдома і таке інше.

В училищі проводяться робота по формуванню мовної культури, оволодінні українською мовою. Усі виховні заходи проводяться українською мовою. В плані виховної роботи передбачено зміст щомісячної виховної роботи, а також основні напрямки виховання і розвитку особистості. Окремо планується робота гуртожитків та виховна робота в гуртожитку.

Уся виховна робота, позакласна робота проводяться за такими напрямками: формування національної свідомості, розвиток особистості людини, виховання рис справжнього громадянина, культурної та чемної людини.

В училищі проводиться робота щодо впровадження Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну охорону в Україні», «Про дорожній рух», «Про охорону здоров’я» і інших нормативних документів з безпеки життєдіяльності.

З метою забезпечення безпечної життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, запобігання дитячого травматизму в училищі розроблені комплексні заходи з урахуванням місцевих умов.

Створено службу «Безпеки життєдіяльності і охорони праці», призначена постійна комісія з охорони праці та техніки безпеки.

Усі нормативні документи з безпеки життєдіяльності є в наявності.

Навчальні кабінети, лабораторії, майстерні, парк автомобілів та сільськогосподарської техніки, всі навчальні та робочі місця відповідають вимогам навчальних планів і нормативним документам з охорони праці та протипожежної охорони. Підчас виконання лабораторних та сільськогосподарських робіт в навчальному господарстві училища працівники та учні забезпечені засобами індивідуального захисту.

Для інженерно-педагогічних працівників училища та учнів проводяться інструктажі та такі теми:

·   Техніка безпеки та охорона праці при користуванні транспортом.

·   Правила поведінки та техніка безпеки на водоймищах,

·   Правила поводження з вибухонебезпечними речовинами тощо.

Керівництвом ДПТНЗ ПАПТУ, головами методичних комісій своєчасно розробляється та видаються накази про організацію та проведення випускних екзаменів, випускних кваліфікаційних екзаменів, письмових екзаменаційних робіт. Особлива увага приділяється пробним кваліфікаційним роботам, які виконуються під час проходження виробничої практики на підприємствах, де учні проходять виробничу практику.

Щорічно 3%  учнів училища отримують дипломи з відзнакою. Багато учнів після закінчення училища продовжують своє навчання у вищих навчальних закладах.

Училище співпрацює з Новомосковським Державним аграрним технікумом. Щоб поступити в технікум  випускники ПАПТУ проходять тестування з спеціальності  отриманої в училищі і навчаються 2 роки.

Училище має в своєму розпорядженні бібліотеку, яка розташована в гуртожитку училища. Фонд бібліотеки – 6235 примірників для загальноосвітніх дисциплін, 3599 примірників – для загально технічних і спеціальних дисциплін.

В училищі працюють спортивні секції: з волейболу, баскетболу, атлетичної гімнастики, боксу.

До спортивних секціях залучено 42% учнів училища.

Слід відмітити роботу спортивної секції з боксу, яку веде тренер Телятніков Г.М.

Педагогічний колектив училища постійно працює над поповненням матеріально-технічної та навчально-методичної бази кабінетів, лабораторій, виробничих майстерень. Матеріально-технічна база відповідає навчальним планам і програмам, а також вимогам кваліфікаційних характеристик.

За останні 3 роки на розвиток матеріально-технічної бази та навчально-методичної бази витрачено – 62 тисячі гривень.

Загальна площа приміщень – 9,987  тисяч квадратних метрів, в тому числі для навчальних цілей, площа на одного учня – 10,1 кв. метр.

Всього – 21 кабінет, 6 лабораторій, 4 майстерні.

При прийомі учнів до училища приймальна комісія  керується «Правилами прийому до ДПТНЗ ПАПТУ», які складено у відповідності з діючими «Типовими правилами прийому до професійно-технічних закладів України», затверджених наказом  Міністерства освіти №191 від 28.05.98 року, а також Законом України «Про професійно-технічну освіту».

Прийом до ПАПТУ здійснюється з першочерговістю зарахування дітей з малозабезпечених сімей, сиріт, випускників шкіл–інтернатів. Сьогодні в училищі навчаються 59 дітей – сиріт.

Навчально-виховний процес організовано і здійснюється у відповідності з планом роботи училища на навчальний рік ( насамперед його розділ «Технологія і зміст навчально-виховного процесу»). Цей розділ плану передбачає комплекс дій, спрямованих на удосконалення технології навчально-виховного процесу і спланований у відповідності з вимогами основних нормативних документів з питань організації теоретичного навчання:

·   Закон України «Про загальну середню освіту»;

·   Закон України «Про професійно-технічну освіту»;

·   Закон України «Про мови»;

·   інструкції про екзамени;

·   Державні стандарти освітніх галузей, інші нормативні документи.

В училищі ведеться систематична ефективна робота по прийому учнів в училище. До кожного викладача, майстра виробничого навчання доведений персональний план прийому. Це дає можливість з року в рік забезпечувати виконання завдань  по прийому учнів згідно  з держконтрактом (120- 150 чоловіків), регіонального замовлення по перепідготовці кадрів та надання платних педагогічних послуг. Завдання по випуску кваліфікованих робітників теж в основному виконується.


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz